خانه  :: اساتید  :: اخبار

امضای تفاهم نامه با مرکز پژوهشی در اسپانیا
تفاهم نامه دانشگاه زنجان و مرکز پژوهش های انرژی، محیط زیست و فن آوری در کشور اسپانیا (CIEMAT)تفاهم نامه دانشگاه زنجان و مرکز پژوهش های انرژی، محیط زیست و  فن آوری در کشور اسپانیا (CIEMAT)

دانشگاه زنجان و مرکز پژوهشهای انرژی، محیط زیست و فن آوری (CIEMAT) واقع در مادرید در کشور اسپانیا در زمینه پژوهش و توسعه انرژی های تجدید پذیر تفاهم نامه همکاری امضا کردند. این تفاهم نامه دارای 12 بند همکاری می باشد. این مرکز یک سازمان پژوهشی دولتی است که زیر نظر وزارت علوم، نوآوری دانشگاهها تحت پوشش دبیرکل هماهنگی سیاستهای علمی فعالیت می کند. تمرکز آن بر انرژی و محیط زیست و فناوری های مرتبط با آنها است و اداراتی در مناطق مختلف اسپانیا دارد. مرکز فوق حول پروژه هایی فعالیت می کند که بتوانند پلی را بین پژوهش و توسعه و اهداف با منافع اجتماعی ایجاد کند. خط مشی های اصلی این مرکز ، توسعه، ارتقا و بهینه سازی منابع مختلف مانند: انرژی های تجدید پذیر، سوخت های هسته ای و سوخت های فسیلی، مطالعه تاثیر آنها بر محیط زیست، توسعه ی فن آوری های جدید و تمرکز بر حیطه های پژوهشی پایه مانند فیزیک انرژی بالا و زیست شناسی سلولی و مولکولی می باشد.

تیمی متشکل از 1328 نفر پژوهشگر مختلف از لحاظ فنی گوناگون و با خواستگاه جغرافیایی مختلف در این مرکز فعالیت می کنند. علاوه بر دفاتر مرکزی آن در شهر مادرید، دارای سکوهای خورشیدی آلمریا در اندلس است که مجموعه علمی شناخته شده بین المللی در زمینه فناوری های خورشیدی است. در منطقه سوریا، مرکز توسعه انرژی های تجدید پذیر و مرکز بین المللی مطالعات قوانین زیست محیطی قرار دارد، در شهر تروجیلو مرکز پژوهش های فناوریهای پیشرفته واقع شده و مرکز مطالعات فنی- اجتماعی در بارسلونا تاسیس شده است.


ارسال شده در مورخه: 02-10-1397

آخرين اخبار با موضوع: دفتر همکاریهای علمی بین المللی

پژوهش بین المللی دیرینه شناسی

پروژه پژوهش بین المللی دیرینه شناسی بین استاد دانشگاه زنجان و استادان دانشگاه هلسینکی

   

کارگاه تخصصی بین‌المللی "زیتون از مزرعه تا سفره"

کارگاه تخصصی بین‌المللی اهمیت تولید زیتون از مزرعه تا سفره و توسعه روستایی

   

دانشگاه زنجان در نمایشگاه اربیل

حضور دانشگاه زنجان در نمایشگاه اربیل و استقبال بازدید کنندگان

   

امضای توافق نامه با دانشگاه صربستان

امضای توافق نامه با دانشگاه پریستینا صربستان

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر همکاریهای علمی بین المللی

تفاهم نامه همکاری با دانشگاه دیپونگرو