خانه  :: اساتید  :: اخبار

تشکیل کمیته اخلاق در پژوهش¬های زیست پزشکی در دانشگاه زنجان
دانشگاه زنجان موفق به دریافت مجوز از کمیته ملی اخلاق در پژوهش ‌های زیست پزشکی وزارت بهداشت و تشکیل کمیته شدبا پیگیری ­های مستمر معاونت پژوهشی و فناوری و همچنین دکتر علی سیاح عضو گروه علوم ورزشی «کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی» در دانشگاه زنجان با هدف نظارت اخلاقی بر پژوهش­ های زیست پزشکی با دریافت اعتبارنامه تشکیل شد.

دانشگاه زنجان موفق گردید با دریافت مجوز از کمیته ملی اخلاق در پژوهش ‌های زیست پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این کمیته را در دانشگاه تشکیل دهد تا تعهد خود در زمینه حفظ بالاترین استانداردهای کیفی اخلاق در پژوهش­های زیست پزشکی را رعایت نماید.

دغدغه تشکیل کمیته اخلاق در پژوهش­های زیست پزشکی دانشگاه زنجان سال­ها‌‌ بود که از سوی برخی اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیان می­گردید که این امر مهم نهایتا به انجام رسید و با دریافت مجوز تشکیل کمیته اخلاق گامی موثر در افزایش استانداردها و موازین پژوهش ملی و بین­ المللی در جهت بهبود پژوهش­های علمی برداشته می­شود.

از این پس تمامی پروژه‌های تحقیقاتی از جمله پایان‌نامه‌ها، رساله‌های دکتری و طرح‌های پژوهشی اعضای هیات علمی مرتبط با آزمودنی­های انسانی و حیوانی، باید مطابق با استاندارها و موازین اخلاقی و حقوقی موجود در این کمیته به انجام برسند.

بدین ترتیب، موضوعات پژوهشی مرتبط مورد نظر باید قبل از شروع به کار، به تصویب کمیته اخلاق در پژوهش دانشگاه رسیده باشند.

;
ارسال شده در مورخه: 24-09-1399

آخرين اخبار با موضوع: دفتر ریاست و روابط عمومی

دریافت گواهینامه کتاب برتر توسط استادیار دانشگاه زنجان

کتاب دکتر علی مرصعی استادیار گروه ریاضی دانشگاه زنجان به عنوان کتاب برتر شناخته شد (17-06-1399)

   

شهادت حضرت امام باقر (ع) تسلیت باد

سالروز شهادت شکافنده علوم حضرت امام محمدباقر علیه السلام تسلیت باد (07-05-1399)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر ریاست و روابط عمومی

اساتید دانشگاه زنجان در میان 2 درصد افراد پراستناد